Konec konopných klubů v Barceloně.

Barcelonská radnice tento týden zahájila kampaň za uzavření stovek konopných klubů ve městě, z nichž mnohé již předpokládají, že budou muset zavřít své brány nejpozději letos na podzim.

Prvním krokem městské rady bylo zaslání dopisu, v němž více než 200 spolkům oznámila, že pokud nechtějí ukončit svou činnost, musí změnit své aktivity.

“Oprávnění, které máte, vám umožňuje vykonávat pouze činnost společenského klubu,” píše se v dopise zaslaném klubům. Podle dopisu městské rady budou moci tato místa od nynějška pouze “poskytovat informace, nebo šířit studie, vyjadřovat se k dané problematice a propagovat setkání nebo semináře” o konopí. Podle několika oslovených správců konopných klubů to znamená faktický konec těchto prostor.

“Za žádných okolností,” píše se dále v dopise, “není povolena propagace konzumace, pěstování, distribuce konopí ani žádné jiné jednání nebo chování, které by mohlo představovat správní nebo trestný čin. ”

Soud nedávno zrušil pravidla schválená městskou radou v roce 2016, která regulovala více než 200 provozoven tohoto typu ve městě. Vzhledem k tomuto rozhodnutí soudu, proti kterému se nelze odvolat, se většina městských klubů již připravuje na uzavření. Přibližně tisíc lidí přijde tak o práci. Mnozí z nich si již hledají práci.

“Zdá se, že chtějí, abychom se vrátili do parků,” říká jeden z majitelů klubu.

Po tomto oznámení, jak vysvětluje městská rada, začnou ve všech těchto místech kontroly, aby se ověřilo, zda si jejich členové již nemohou koupit konopí.

Faktem je, že členové všech těchto sdružení si dříve mohli konopí, které konzumují, zakoupit v těchto prostorách. Dny této možnosti jsou sečteny a téměř všechny kluby plánují ukončení činnosti vzhledem k nemožnosti být místem, kde si jejich členové mohou látku uskladnit.