Konopný klub s 500 členy potřebuje až 300 kilogramů ročně

 Od dubna bude v Německu povoleno pěstování konopí pro osobní potřebu. Od léta, bude možné marihuanu pěstovat i v konopných klubech.

Christian Tonn z Hamburku si pronajímá bývalý areál Národní lidové armády, kde se plánuje pěstování konopí až pro 100 pěstitelských sdružení. Plánováno je 35 hal se 120 000 m2 pěstební plochy. Christian odhaduje celkovou investici své společnosti v Relzow na „50 milionů eur“.

V průběhu let bude vytvořeno kolem 100 boxů, samostatných a uzamykatelných pěstebních ploch a místností pro sušení, skladování, další zpracování a balení. Částku má financovat několik velkých investorů a mnoho malých investorů, kteří se mohou na projektu podílet částkami od 2 500 eur.

Tonnův výpočet zní jednoduše: „Konopný klub s 500 členy potřebuje až 300 kilogramů ročně.“ Nájemné za box v Relzow, ve kterém se každé tři měsíce sklidí 60 Kg, je 50 000 eur měsíčně nebo 150 000 eur čtvrtletně. To je 2,50 eura za gram. „Kluby pravděpodobně prodají gram svým členům za sedm až osm eur. To je výrazně méně než deset až dvanáct eur, které v současnosti stojí gram trávy na černém trhu.“

I mezi dalšími společnostmi a investory panuje atmosféra zlaté horečky. Mnozí jsou připraveni mít nohu ve dveřích, až se nový trh skutečně rozjede.

Podle odhadu asi 4,5 milionu německých občanů kouřilo THC konopí aspoň jednou za posledních dvanáct měsíců. To přineslo černému trhu kolem pěti miliard eur ročně. 

1. července: Kluby organizované jako nekomerční sdružení pak mohou žádat o povolení k pěstování a k produkci rekreačního konopí.

Generální ředitel DAG Christian Tonn očekává až 50 těchto sdružení v regionu Hamburk. Již funguje kolem desítky Cannabis Social Club (CSC).

Jednatel spolku Kastanienallee říká, že každý člen musí zaplatit jednorázový poplatek 50 eur a deset eur měsíčně. Pak si můžete zakoupit balíčky po 5 až 50 gramech marihuany.