Colorado, Kalifornie a Oregon začínají hledat sezónní střihače konopí na Croptober

Konopí pěstované venku pomalu začíná dozrávat a začíná každoroční sháňka po brigádnících, kteří pomůžou se sklizní marihuany. Říká se tomu Croptober a sezóna je zhruba od poloviny září do listopadu, vysvětluje Karson Humiston, zakladatel náborového pracovníka v oblasti konopí Vangst .

Pěstitelé venkovního konopí často potřebují v tomto ročním období pětkrát více zaměstnanců než po zbytek roku. Práci pro trimry (střihače konopí) mají většinou do poloviny listopadu. Na sociálních sítích si můžete všimnou hashtagu #Croptober a spousty krásných fotografií ze sklizní.

V říjnové sezóně mohou lidé navštívit tyto farmy a seznámit se s pěstiteli, kteří turistům umožní pohled z první ruky na tuto nádhernou rostlinu, než se dostane na trh. Mají šanci nasát vůni terpenů kterých je vzduch plný.

“Pro spotřebitele a znalce je Croptober rájem konopí. Pro pacienty může být Croptober doslova zachráncem života. “ říká jeden z pěstitelů v Oregonu. Je to další konopný svátek jako jsou 4/20 nebo 7/10. Pro prodejce v legálních obchodech je to naopak, ceny padají na historická minima. Tržní ceny libry (0,454 Kg) konopí klesnou o 400 až 500 dolarů. Do Vánoc je trh plný různých odrůd konopí za skvělé ceny.

Společnost Vangst, která sleduje pracovní místa po celé zemi, nabídla předpovědi ohledně nadcházejícího trhu práce s marihuanou.

  • Grow Manager – 43 000 až 93 400 $ ročně
  • Pěstitel – 13,10 $/hod. Až 19,80 $/hod
  • Trimmer/Post Harvester – 11,40 $/hod. Až 16,90 $/hod –
  • Lab Quality Manager – 51 500 až 89 000 $ ročně
  • Budtender – 12,50 $/hodina až 18 $/hod – Odborníci jako barista v luxusní kavárně nebo odborník na víno v obchodě s alkoholem