Výzkum: řízení pod vlivem THC. Dobrovolníci dostanou 140 dolarů.

Univerzita v Coloradu hledá dobrovolníky do výzkumu, který má za cíl zjistit jak řidiče ovlivňuje THC během řízení. Dobrovolníci dostanou za účast na výzkumu zaplaceno, ale má to jeden háček. Musí si donést vlastní marihuanu.

„Víme, že některé léky skutečně zhoršují výkonnost lidí za volantem. Alkohol je toho klasickým příkladem, “řekl Kosnett. „Náš cíl je pochopit jak konopí ovlivňuje řízení. O tom víme málo.“

V tomto výzkumu budou účastníci testováni na schopnost řídit před a po užití konopí. Budou hodnoceni pomocí testů, včetně těch, které sledují pohyby očí v brýlích VR, které měří koordinaci rukou a očí a rozhodování pomocí iPadu a několika dalších testů.

Ve výzkumné laboratoři, která se nachází v Coloradu, se zájemci musí zastavit dvakrát v týdnu za účast se zaplatí poplatek ve výši 140 USD. První návštěva (asi 1,5 hodiny) spočívá v ověření účastníka, získání souhlasu a získání několika předběžných posouzení. Druhá návštěva (asi 4 hodiny) bude zahrnovat hodnocení řidičského výkonu střízlivého nebo pod vlivem konopí, zatímco vědci budou zároveň měřit pozornost a reakční dobu. Účastníci budou muset dát krev pro testování před a po použití marihuany.

Máte-li zájem o výzkum, klikněte zde a dozvíte se o nich více.