Marlboro investuje 1,8 miliardy dolarů do marihuany

Jedna z největších světových tabákových společností vstupuje na trh s konopím. Výrobce cigaret Marlboro, Altria Group Inc. koupila 45% podíl ve společnosti Cronos Group. Tato kanadská společnost produkuje marihuanu pro lékařské a rekreační účely. Investice má hodnotu 1,8 miliardy dolarů.

“Jsme nadšeni z dokončení investice do skupiny Cronos a tím že podpoříme jejich talentovaný tým,” řekl Howard Willard, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Altria. „Skupina Cronos je naším exkluzivním partnerem v nově vznikající globální trhu s konopím a představuje pro Altrii novou příležitost k růstu.“

Cronos Group je společnost podnikající na pěti kontinentech. Cronos Group má několik mezinárodních výrobních a distribučních platforem a partnerství. Skupina Cronos má v úmyslu i nadále rychle rozšiřovat svou globální stopu. Skupina Cronos nepodniká v USA, kde konopí zůstává na federální úrovni nezákonné.

Minulý rok investovala společnost Constellation výrobce piva Corel 4 miliardy dolarů do Canopy GrowthCorp., tedy do kanadského výrobce konopí. Díky této investici se Constellation stala vlastníkem 38% podílu v Canopy.