Většina dospělých plánuje na Valentýna užívat nebo darovat konopí.

Nedávná zpráva od Wired Research říká, že většina Američanů plánuje letos začlenit konopí do svého Valentýna. Výsledky průzkumu zveřejněné společností Globe Newswire ukázaly, že 61 % Američanů, neboli 148 milionů lidí starších 21 let, tento den buď dá marihuanu, nebo jí bude konzumovat jako součást svého valentýnského programu. Přibližně 37 % účastníků průzkumu uvedlo, že by byli rádi, kdyby dostali konopí jako dárek.

Údaje z průzkumu naznačují, že tradiční valentýnské dárky květiny a čokolády mohou v roce 2023 zaznamenat skutečnou konkurenci s kurzem téměř 2:5.

Jedna z nejpřekvapivějších statistik zjistila, že dospělí američtí rodiče výrazně častěji než jejich vrstevníci bez dětí (69 % vs. 57 %) uvažují o tom, že by se konopí stalo součástí jejich letošní oslavy Valentýna.

Průzkum je založený na 961 odpovědích od dospělých Američanů. Autoři studie také zaznamenali možný důvod, proč se marihuana stala pravidelnějším doplňkem v den lásky.

Výsledky průzkumu ukazují, že asi čtvrtina dotázaných se domnívá, že užívání konopí v nich vyvolá romantičtější náladu. Stejné procento lidí také tvrdí, že to pomáhá zlepšit jejich sexuální život.