Solární energie může pomoci k ekologickému indoor pěstování konopí

Pěstování konopí uvnitř spotřebovává ohromné ​​množství elektřiny, vyžadují vysoce výkonné osvětlení, vytápění a chlazení, ventilaci, čerpání vody a mnoho dalšího. Podle NPCC vyžaduje jedna libra (0,45 kilogramu) marihuany 2 000 až 3 000 kWh elektrické spotřeby.

Pro kontext, průměrná americká domácnost spotřebuje podle EIA asi 900 kWh elektřiny měsíčně.

Podle Energy Information Administration (EIA) dnes fosilní paliva stále tvoří asi 60 % výroby elektřiny ve Spojených státech.

To je obří množství emisí skleníkových plynů pro výrobu konopí. I když by toto odvětví mohlo snížit emise zvýšením venkovní produkce nebo využitím pasivnějších pěstebních podmínek, jako jsou skleníky, kvalitativní a kvantitativní výhody indoor pěstování nepřinutí investory ke změně chování.

To vytváří příležitost pro solární průmysl a potřebu stát se partnerem pěstitelů konopí.

Pěstitel a zpracovatel, Bright Green Corporation, využil této příležitosti a investoval do solárního projektu o výkonu 102 MW, aby poháněl svůj nový projekt v Albuquerque v Novém Mexiku za 250 milionů dolarů. Společnost Maxeon Solar Technologies dodává solární panely pro tento projekt, zatímco Baker Tilly vede stavbu.

Společnost Bright Green Energy uvedla, že úspora nákladů během 30leté životnosti zařízení by měla společnosti ušetřit „stovky milionů dolarů“.

„Tento zdroj energie každoročně sníží a vyřeší naše značné náklady na vytápění a elektřinu. Čistá energie ze slunce posouvá ekonomiku a etiku společnosti dopředu.“