Wikipedia plánuje rozšíření o konopí před dnem 4/20

Wikipedia editoři oznámily spolupráci s organizací WikiProject Cannabis , která bude zahájena dne 15. dubna 2017 výslovně před 4/20 (20. dubna).

“Cílem této spolupráce je vytvořit a vylepšit obsah Wikipedie, týkající se konopí, zdraví, historie, medicíny, politiky a náboženství.”

Tým hledá mnoho autorů pro tak zvanou  “červenou vazbu” – to znamená pro stránky, které dosud nebyly vytvořeny. Existuje více než stovky textů – z historie konopí a zákonech v zemích od  Angoly po Zimbabwe.

“Konopí je již dlouho pěstované na vlákno, pro konopný olej, pro lékařské účely tak i jako rekreační povzbuzující prostředek” napsala redakce Wikipedia. “Rostlina má dlouhou historii léčebného použití, které jsou v mnoha kulturách a datuji se tisíce let.”

Redakce si přeje doplnit Wikipedii o přesné, spolehlivé informace konopí a marihuaně, stejně jako poskytují spolehlivé informace o motýlech, kosmonautech nebo o epizodách  seriálu Simpsons.

Wikipedia nemá žádný politický program, ani nechce podporovat legalizaci. Redakce doplnění informací o konopí a to jak z negativních účinků na zdraví, jakož i pozitivní účinky lékařské marihuany.