Kalifornie – kontaminovaná marihuana usmrtila pacienta s rakovinou

Vzácný plísňová infekce zabila v Kalifornii muže podstupují léčbu rakoviny. Lékaři věřil, že to dostal od lékařské marihuana.Léčba rakoviny oslabuje imunitní systém člověka, ale smrt pacienta překvapila lékaře. Protože byl poměrně mladý a jeho rakovina byla porazitelná. Aby došlo k utlumení nežádoucích účinků při léčbě byla použita marihuana.

Po smrti pacienta bylo testováno 20 vzorků lékařské marihuany v celém státě. Převážná většina byly kontaminovány nebezpečnými bakteriemi a plísněmi.

“Začalo to s několika pacienty, kteří podstoupili velmi intenzivní chemoterapii a terapii kmenových buněk a u pacientů byl velmi ohrožen imunitní system,” vysvětlil Dr. Joseph Tuscano z University of California, Davis rakovinové Centrum.

Muž z Kalifornie byl jeden z těch pacientů, který vedl velmi vážný boj s rakovinou. Ten boj  se stal náhle mnohem složitější s relativně vzácnou, ale především smrtící plísňovou infekce.

“Mysleli jsme, že je to zvláštní mít případy s plísňovou infekcí v tak krátkém čase,” řekl Dr. George Thompson,  expert plísňová infekce z UC Davis Medical Center.

Dr. Michael Hirt se specializuje na integrativní medicíně a plísním, ta která byla v mužském těle byla ekvivalentní k tomu, co je v trusu hlodavců.

Hirt říká že neklamné známky kontaminace jsou stálé, zatuchlý pach a černá, světle modré nebo zelené tečky na listech.

zdroj zde