Dánsko povolilo vývoz marihuany do EU

Podle vyjádření Ministerstva zdravotnictví v Dánsku od 1. ledna vyhláška umožnila vývoz Danské marihuany. Dánské společnosti pěstující konopí mají možnost soutěžit o trh v celé Evropské unii.

Dánsko během jednoho roku zavedlo lékařskou marihuana, komplexní pravidla pro vývoz. Jinde podobné kroky trvají mnoho let.  Dánsko je naprosto připraveno stát se významným dodavatelem  konopí do sousedního Německa, které má rozsáhlou  populaci a legalizovalo užívání konopí, ale ne pěstování.

Například:

-Německo nemá zcela funkční domácí kultivační program

-Izrael nedávno povolil vývoz marihuany

– Itálie má stále jen jednoho pěstitele – armádu

– Polsko přijalo první 7 kg dovezené marihuany 1,5 roku po přijetí zákona

-ČR  regulace konopí

Dánský průmysl lékařské marihuany přitáhl již investice v hodnotě přes 400 milionů dolarů. Zákon o vývozu marihuany byl schválen v polovině roku 2018, ale jen na drobné dodávky. Ale nová zákonná úprava umožní Dánsku bohatnout v tomto průmyslu kde je velký potenciál.

Kanadští obři z konopného průmyslu – Aphria , Aurora Cannabis , Green Organic Dutchman a Canopy Growth  již v Dánsku podnikají. Na trhu jsou i menší hráči, například Kanadské mezinárodní konsorcium ICC spolupracuje s izraelskými společnostmi Sababa Sciences.  Tyto firmy chtějí postavit skleník v blízkosti města Møeldrup s celkovou rozlohou 44 000 metrů čtverečních. Konkurent ICC Aphria právě uzavřel dohodu o dovozu koupi do více než 13 000 lékáren v Německu.

Díky spolupráci s Kanadským konopným průmyslem se  již starají o konopí rostoucí na rozloze 190 000 metrů čtverečních, aby uspokojily místní a celoevropskou poptávku.