Studie prokázala že mnoho pacientů řídí pod vlivem marihuany

Nová studie z University of Michigan ukazuje, že mnoho pacientů kteří užívají marihuanu v Michiganu řídí pod vlivem THC. Téměř 800 pacientů, kteří se léčí konopím byla položená otázka, zda v posledních 6ti měsících řídili po použití marihuany.

Řízení pod vlivem marihuany je v Michiganu nezákonné, a to platí i pro oficiální pacienty. Přesto více jak polovina pacientů léčících si chronickou bolest potvrdila že řídili do dvou hodin po užití marihuany.  Padesát jedna procent účastníku hlásilo že jezdili  “mírně zkouření” a 21 procent hlásilo řízení “velmi zkouření”.

Michigan má asi 270 000 pacientů léčících se konopím. Takové výsledky studie nás velice znepokojují říká Erin E. Bonar asistent psychiatrie a  klinický psycholog University of Michigan.

“Chceme aby lidé věděli, že by měli čekat několik hodin po užití konopí než začnou řídit. Bez ohledu na to, zda jde o lékařskou marihuanu” říká Bonar. “Nejbezpečnější strategií je, abyste v den, kdy jste užívali marihuanu neřídili. Bude třeba provést další studie, abychom mohli lépe informovat o rizicích řízení pod vlivem marihuany.”

Michiganští voliči schválili využití rekreační marihuany v listopadu. Začátkem prosince vešel v platnost zákon pro každého obyvatele Michiganu staršího 21 let,že může užívat marihuanu v soukromé rezidenci a vypěstovat až 12 rostlin pro osobní potřebu.