71 000 řidičů kamionu připravilo konopí o jejich práci za poslední 2 roky

71 000 řidičů kamionu připravilo konopí o jejich práci za poslední 2 roky

Za poslední dva roky mělo pozitivní test na marihuanu téměř 71 000 řidičů. Ze všech testovaných látek je to 56 % pro uživatele konopí. 126 000 řidičů kamionu bylo testováno na dalších 13 drog.

V USA pracuje asi 3,5 milionu řidičů dálkových kamionů. Agentura FMCSA uvedla, že informační středisko ministerstva dopravy o drogách a alkoholu, bylo poprvé zavedeno v lednu 2020.

Jiný zdroj uvádí že v roce 2020 FMCSA diskvalifikovala 54 955 řidičů nákladních vozidel za to, že neprovedli test moči na užívání nelegálních drog. A že nejčastější užívanou drogou u této skupiny je kokain.

18 států legalizovalo rekreační užívání marihuany a dalších 37 povoluje lékařské použití.. Přesto Washingtonský přístup k trávě s nulovou tolerancí smetl řidiče, kteří užívají konopí pouze mimo službu a také ty, kteří konzumovali konopné deriváty, jako je CBD.

Jediné akceptované silniční testy na užívání marihuany mohou přinést pozitivní výsledky více než měsíc poté, co ji osoba vykouřila nebo zkonzumovala, na rozdíl od běžně používaných dechových testů na zjištění alkoholu. Říka Paul Enos, generální ředitel Nevada Trucking Association, což je stát, kde je rekreační užívání marihuany legální.

A řidiči s pozitivním testem se ocitnou v Catch-22: mnoho společností zabývajících se nákladní dopravou okamžitě propustí řidiče s pozitivním testem na drogy, ale proces návratu na silnici vyžaduje podporu zaměstnavatele. Což zapříčinilo že jen 29 000 z pozitivně testovaných řidičů na jakékoli drogy dokončilo proces a může opět řídit.