Marihuana zmírňuje příznaky únavy, ukazuje nový výzkum

Vědci z University of New Mexico použili mobilní aplikaci k testování účinků marihuany na únavu. Studie zjistila, že více než 91 procent lidí ve studii hlásilo zlepšení symptomů únavy po konzumaci různých typů a běžně dostupných produktů.

„Navzdory zažitým názorům, že časté užívání konopí může mít za následek sníženou behaviorální aktivitu, dosahování cílů a soutěživost nebo to, co akademici nazvali ‚amotivační syndrom‘, lidé mají tendenci pociťovat okamžité zvýšení energetické hladiny ihned po konzumaci konopí. “ vysvětlil spoluautor, Dr. Jacob Miguel Vigil z katedry psychologie University of New Mexico.

Lidé, kteří požily fajfky nebo jointy, hlásili větší úlevu od příznaků únavy než uživatelé bong nebo vaporizérů. Toto pozorování naznačuje, že teplota, při které se fytochemikálie v konopí spalují, by mohla ovlivnit změnu v únavě. Výzkumníci studovali data od 1 224 účastníků pomocí aplikace Releaf.

Proč na tom záleží? Únava je základním rysem mnoha typů nemocí. Několik studií ukázalo, že lidé s chronickou bolestí, rakovinou, Parkinsonovou chorobou a roztroušenou sklerózou hlásí zvýšenou hladinu energie po konzumaci léčebného konopí. 

Ve své nedávné studii s názvem „ Účinky konzumace květu konopí pro léčbu únavy “, publikované v časopise Medical Cannabis and Cannabinoids, výzkumníci UNM prokázali, že užívání konopí má za následek okamžité zlepšení pocitu únavy u většiny uživatelů.