Zákonodárci v Coloradu chtějí snížit limit THC. 70% až 90% je prý moc.

Už se nevyrábí konopné produkty jako dřív a začíná přibývat zákonodárců kteří si myslí že je to problém. Kolem roku 2014 se převážně prodával konopný květ a vysokoprocentní koncentráty tvořili jen asi 11%. Do roku 2019 prodej koncentrátu tvořil třetinu trhu a květ pod 50 procent.

Dab nebo Dabbing je užívání koncentrátů a v USA se stává velice populární. U nás popularita roste pomalu.

Zákonodárci pracují na novele zákona, která by mohla být největší od legalizace rekreačního užívání marihuany v roce 2012. Jeden z návrhů je nastavit maximální povolený limit THC.

Mezi další změny patří vytvoření databáze, která by zakročila proti lidem, kteří nakupují více konopí, než je denní limit státu.

Skupina politiků chtěla nastavit limit do 15% THC, ale ukázalo se že toto neprojde. Zdravotnické oddělení Colorada v loňském roce vydalo zprávu, že „užívání konopí s vyšším obsahem THC (12–18% THC) bylo spojeno s diagnózou psychotické poruchy v dospělosti, bez ohledu na zneužívání konopí v dětství.“

Zastánci těchto omezení THC jsou často stejnými politiky, kteří se před lety postavili proti legalizaci a tvrdí, že omezení úrovní THC zvýší veřejnou bezpečnost.

Průzkum provedený koncem února ukazuje, že 65% Coloradanů podporuje stanovení maximálního potenciálu pro koncentrát THC. 77% Coloradanů se domnívá, že konopí by mělo zůstat legální pro rekreační prodej. 76% Coloradanů shledalo, že je velmi znepokojující, že vysoce účinné léčivé přípravky jsou prodávány mladým lidem.

Pokud Colorado přijme strop potenciálu v rozmezí 60%, Loving řekl, že Viola bude muset změnit celý obchodní model.