Výzkum: Maminky které kouří marihuanu mají THC v mateřském mléce.

Novy výzkum, který proběhl ve státě Colorado se pokusil zjistit jak matky kouřící marihuanu ovlivňují své potomky THC. Jednalo se o 8 maminek pod lékařskou kontrol. Ženy měly 2 až 5 měsíců od porodu. Podle instrukcí jim bylo podáno 0,1 gramu konopí obsahující 23,18% THC.

Výzkum prokázal že matky užívající marihuanu ovlivňují své děti THC prostřednictvím mateřského mléka.

Při výzkumu matky inhalovali asi 21,3 mg THC. A poté byl odebrán vzorek mateřského mléka po 20 minutách, po 1 hodině, 2 hodinách, 4 hodinách. Mléko bylo analyzováno v laboratoři. Bylo zjištěno, že kojenci budou ovlivněn 2,5% dávky matky, což se promítá do dávky dítěte 8 mcg / kg za den.

Zatímco výzkumníci v této studii byli schopni měřit THC v mateřském mléce, nebyli schopni sbírat krevní vzorky od kojenců, aby zjistili, zda mají v těle měřitelné hladiny THC.

Účinky na vývoj dítěte zůstávají neznámé

THC postihuje centrální nervový systém přibližně dvě hodiny a obvykle trvá 20 až 36 hodin, než se vyloučí z těla. Řekl autor výzkumu Tom Hale, PhD, profesor pediatrie na Texas Tech University School of Medicine, výkonný ředitel školy InfantRisk Center

Jak dlouho je THC v mateřském mléce?

Nelze přesně určit, je to u každého odlišné. Víme že kojenci vystavení marihuaně v mateřském mléce vylučují THC ve své moči po dobu 2 až 3 týdnů.

Může marihuana ovlivnit tvorbu mateřského mléka?

U zvířat bylo zjištěno, že THC snižuje množství mléka produkovaného potlačením tvorby prolaktinu a případně tím, že postihuje samotné mléčné žlázy. Podobně u žen bylo zjištěno, že expozice THC inhibuje prolaktin.

Prolaktin je hormon, který ovlivňuje produkci mléka.