Tampóny s THC. Harvard spouští studii na 400 ženách.

ženy v dávných dobách poznaly účinky konopí při menstruačních bolestech. V nové studii Harvardské univerzity chtějí vědci prokázat a potvrdit opodstatněnost užívání konopí při menstruačních bolestech. Na rozdíl od klasických tampónů, které jsou navrženy tak, aby docházelo k absorbanci krve. Konopné tampóny mají ulevit od bolesti a stresu. V prodeji jsou již několik let, ale jen v zemích kde je marihuana legální.

Jedna ze společnosti Foria Wellness z Kalifornie, tyto tampony, prodávají za cenu 11$ s obsahem 60mg THC a 10 mg CBD. Podle společnosti Foria má tento jejich výrobek minimální psychoaktivní účinky.

Staci Gruberová profesorka Harvardské univerzity,  jako psycholožka chce provést studii na 400 ženách, které budou několik měsíců používat Foria Relief. tampóny. Shromáždit data a později je vyhodnotit.

Generální ředitel společnosti Foria, Mathew Gerson řekl že by bylo mnohem snadnější používat výrobky s obsahem pouze CBD, ale zároveň dodal že síla jejich výrobku spočívá v interakci několika látek obsažených v marihuaně. Známe také jako synergický účinek.

“Víme, že když rozložíte tuto rostlinu do jejích součástí, ztratíte její efektivitu,” řekl Gerson pro Business Insider.