Nepřátelé marihuany se snaží zavést limity na THC

Odpůrci marihuany, frustrovaní počtem vítězství legalizace napříč USA, se stále více snaží ovládnout průmysl tím, že navrhují státní limity na potenci THC.

Odpůrci marihuany, frustrovaní počtem vítězství legalizace napříč USA, se stále více snaží ovládnout průmysl tím, že navrhují státní limity na potenci THC.

Tento tlak zahrnuje nejméně šest zákonů předložených ve čtyřech státních zákonodárných sborech: Florida, Massachusetts, Montana a Washington. Návrh zákona v Coloradu vyvolal takový odpor že byl shozen ze stolu, poté co do médií unikl návrh zákona. Petera Marcuse, ředitel komunikace Terrapin Care Station řekl „znamenalo by to pro průmysl devastaci“.

Česká pirátská strana navrhuje max. 20% THC

Snažil jsem se najít nějaké zdroje, kde se ČPS inspirovala. Asi jsem nebyl tak důsledný, ale našel jsem jeden článek, který mě zaujal a pokusím se o překlad. Pravděpodobně největší vlnou zájmu společnosti o konopí spustil dokument Útěk před lékem, který je ale o mnohem vyšších koncentracích než je zmíněných 20 procent.

Jaké je nejvyšší procento THC v trávě?

Najít kmen s hladinou 30% THC je vzácné, ale ne nemožné.  Oficiálně bylo zaznamenáno neuvěřitelných 28,7 % THC v Ghost OG.

  • Wappa: 26,6 % THC
  • OG Chem: 26,4 % THC
  • White Fire Alien OG: 24,9 % THC
  • Hlavový sýr: 24,7 % THC

Návrat k prohibici

Odborníci z oboru naznačují, že takové kroky by mohly znamenat návrat k prohibici, protože mnoho návrhů by limitovalo THC pod to, co je v současnosti dostupné. Limit by vytvořilo nový nelegální trh pro konopí s vyšší účinností. To by zase mohlo restartovat válku proti drogám.

“Jen míříme špatnou cestou,” řekl Chris Lindsey, ředitel pro vztahy s vládou ve Washingtonu DC a dodal „strašná politika“.

Lindsey upozornil na krizi v roce 2019 kolem vapovacích per. Jak nelegální, neregulované produkty marihuany vytvářejí pro spotřebitele větší riziko než legální, vysoce účinné konopí.

K dnešnímu dni pouze jeden stát s funkčním trhem s konopím přijal omezení potence jakéhokoli typu: Vermont. (článek je z roku 2021) Zde zavadí omezí THC na 30 % v květu a 60 % v pevných koncentrátech.

Vermont nemá žádné omezení účinnosti na léčivé produkty marihuany. Spuštění rekreačního trhu bylo naplánováno na květen 2022.

Naproti tomu žádný jiný trh s marihuanou pro dospělé nemá žádné omezení účinnosti, a přestože 30% THC je u květu na vysoké úrovni, koncentráty mají potenci 80% nebo 90% THC.

Florida

Jedno opatření, HB 1455 , se pokoušelo omezit limity THC na 10 % pro všechny květy marihuany prodávané na Floridě a na 60 % THC u koncentrátů.

Massachusetts

Zákonodárci čelí dvěma různým návrhům zákonů. První, HD 2841 , by zakazoval:

  • Květ marihuany s obsahem THC více než 10 %.
  • Vape cartridge, které překračují 5 miligramů na odměřenou dávku nebo potenci více než 10 % THC.

Montana

Zákonodárci údajně chtěli omezil potenci THC na 15 % ve všech produktech rekreační marihuany, včetně květin a všeho ostatního na trhu.

stát Washington

Legislativě již vypršela lhůtu pro prosazení novely, která by zakázala všechny koncentráty s více než 30 % THC.