Konopné kluby a konopí pro turisty. ANO nebo NE?

Uruguayský parlament vstoupil do závěrečné fáze schvalování návrhu zákona, který umožní prodej marihuany zahraničním turistům.

V Uruguayi panuje široká shoda ohledně umožnění prodeje konopí, pro rekreační účely, turistům. Podle průzkumu by se ročně jednalo o téměř 100 000 cizinců.

“Myslím, že jich je mnohem víc a mohou výrazně ovlivnit ekonomiku,” řekl poslanec Frente Amplio.

“Lidé mohou pít alkohol až do kómatu a nemusí ani říkat svá jména, ale abyste mohli kouřit jointa, musíte se vzdát svého identifikačního čísla, ” řekl generální tajemník Národní protidrogové rady Daniel Radío.

Turisté nakupují i za 25$ gram. Přitom v lékárnách je k dostání balení po 5 gramech za 390 uruguayských pesos, což by bylo méně než 10 dolarů. V celé zemi je pouze 36 autorizovaných lékáren.

Konopí pro turisty.

Jak se bude marihuana prodávat turistům?

Úvaha je taková, že zahraniční návštěvníci budou moci nakoupit konopí jak v lékárnách,  tak v konopných klubech. Šlo by o dočasné členství, aby turisté měli přístup k rekreačnímu konopí.

V klubu může být maximálně 45 členů, může být vysazeno maximálně 99 rostlin a roční produkce na člena nesmí přesáhnout 480 gramů.

V lékárnách jsou k dostání pouze dvě odrůdy, které mají mezi 5 a 6 procenty THC. I když je na obalu uvedeno 9%. Tento měsíc se začne prodávat konopí s obsahem 11 – 12 procent THC. Na obalu je uvedeno 15%.

V klubech jsou k sehnání i odrůdy s téměř 17 procent THC.

V současnosti se musí uživatelé konopí zaregistrovat, jedná se o cca 50 000 lidí, kteří se museli nechat zapsat na úřadech uruguayské pošty. IRCCA vyvíjí počítačový systém pro snadnější registraci.

Prezidentka Federace konopných klubů Uruguaye (FECCU), María José Miles, říká že budou třeba další nezbytné změny, které by usnadnily povolování prodeje konopí turistům.