Jeptišky pěstují a kouří marihuanu ve velkém! Co na to asi Bůh…

Prodej a volné užívání marihuany jsou v Kalifornii zakázány. Nicméně dvě křesťanské jeptišky Kate a Darcy se rozhodly riskovat a v rámci své moderní verze víry konopí nejen pěstují a prodávají, ale samy dvě i zhusta kouří. Ve své zemi jsou známy jako Sisters of the Valley a mezi lidmi šíří marihuanu jako léčivou bylinu.

Šestapadesátiletá Kate a čtyřiadvacetiletá Darcy jsou přesvědčeny, že konopí je všelék na bolesti a záněty v celém těle.

„Snažíme se tvořit něco, co především aktivistické, co se víc zaměřuje na planetu, na Matku Zemi,“ tvrdí vyznavačky hnutí New Age.

Pro klienty vyrábějí masti a léčivé oleje, které zbavují artritické bolesti a migrén.

„Naše výrobky jsou léčivé přípravky a nemají psychoaktivní účinky,“ tvrdí sestry, podle nichž se na ně nevztahuje zákaz prodeje konopí, který Kalifornie loni schválila.

„Nepřijímáme jejich zákaz. Je to proti vůli lidu a to z něj činí zákaz nepřirozený a nemorální. Máme vlastní Svatou Trojici, která uctívá Matku Zemi a uctívá lidi dvěma způsoby, výrobou léčiv a jejich léčením. Třetí věcí je progresivní aktivismus, v jehož rámci věnujeme velkou část každý týden k dobročinnému boji s chudobou lidí, kteří nás obklopují,“ jsou přesvědčeny sestry.

Sestra Kate tvrdí, že pomocí marihuany zbavila svého těžce závislého synovce užívání heroinu.

Ačkoli Sisters of the Valley nosí klasický katolický oděv, od katolické církve se odklonily. Nad svými výrobky se ale modlí, aby měly silnější léčivé účinky.