Jen se válet v posteli a kouřit trávu? NASA vám za to zaplatí 400 tisíc

Považujete ty, kteří nic nedělají, povalují se a do toho pokuřují marihuanu za flákače, ze kterých nic nebude? Pak vás možná překvapí, že právě takové lidi hledá americká vesmírná agentura NASA pro svůj nový výzkum. Za 70 dní v posteli s neomezeným přísunem konopí pak figuranti obdrží téměř půl milionu korun.

Americká agentura pro letectví a kosmonautiku NASA vypsala kuriózní inzerát. Do nového výzkumného projektu hledá figuranty, po kterých bude chtít právě naprosté lenošení a kouření jednoho jointu za druhým, a nabízí za to nemalé peníze.

V rámci výzkumu odpočinku na lidské tělo NASA shání lidi, kteří budou ochotní 70 dní v kuse jen ležet a kouřit trávu. Zdá se to neuvěřitelné a ještě neuvěřitelnější je, že vybraní figuranti za dva měsíce zhuleneckého nicnedělání dostanou v přepočtu téměř 450 tisíc korun odměny.

Samotný nekonvenční výzkum má vést k poznání toho, jak pomáhá marihuana k relaxaci. Závěry se mají použít jak u na lůžko trvale upoutaným pacientů, tak u kosmonautů, kteří se budou účastnit dlouhodobých letů. Předpokládá snad NASA, že na Marsu se bude přistávat pod vlivem marihuany?