Irsko: Ministr zdravotnictví chce, aby zemědělci pěstovali lékařskou marihuanu

Irsko: ministr zdravotnictví Simon Harris řekl, že by chtěl, aby irští zemědělci pěstovali marihuanu pro lékařské účely . Nový zákon o používání lékařské marihuany vstoupí v platnost v roce 2019. Simon Harris řekl, že by chtěl v budoucnu pěstovat lékařskou marihuanu v Irsku a že doufá, že zavedou právní předpisy umožňující lékařské využití této rostliny již v příštím roce.

Pěstování lékařské marihuany jako příležitosti pro rozvoj zemědělství

“Nejde o rekreační využití pro lidi kouřící marihuanu. Jedná se o využití kontrolovaným způsobem, s podporou lékaře, přípravků, který může zmírnit bolest a utrpení po vyzkoušení všech běžných způsobů léčby. Tohle je pro mne hlavní prioritou a já opravdu chci, aby se to stalo v roce 2019.” Dodal.

Hovoříme-li o možnosti pěstování lékařské marihuany ze strany zemědělců, řekl: ” Myslím, že by to mohla být příležitost pro irské zemědělce. Je smysluplnější zavést pěstování konopí v Irsku místo toho, aby se Irsko stávalo závislé na dovozu marihuany? Upřímně, myslím, že ano. 

Simon Harris však dodat, že vláda bude muset dovážet konopí do Irska, jakmile by přijal příslušná ustanovení v roce 2019.

Byl se podívat na zemědělské farmy konopí ve Phoenixu v Arizoně, aby viděl, jak se pěstuje marihuanu pro lékařské účely. Arizona legalizoval lékařské využití marihuany v roce 2010. Lék je přísně kontrolován a je k dispozici na lékařský předpis.

” Myslím, že Irsko potřebuje vybudovat několik skleníků a všechno bude v pořádku,” uvedl majitel  skleníků lékařské marihuany v Arizoně.