Lucemburská vláda plánuje legalizovat rekreační užívání konopí jako první EU

Na konci listopadu prolítla světem zpráva že Lucembursko plánuje povolit rekreační užívání konopí, jako první v EU. Tři strany, které tvoří vláda vládnoucí koalice – Demokratická strana (DP), Lucemburská socialistická strana (LSAP) a zelení (déi gréng) na tiskové konferenci zveřejnili tento jejich plán. Legalizaci rekreačního užití a komerční distribuci marihuany.

Lucembursko má kolem 600 000 občanů, ale i tak očekávají přínos kolem 10 000 000 euro. Bill Wirtz, lucemburský politik a analytik řekl “Byla by to skvělá zpráva pro spotřebitele a začátek nové éry protidrogové politiky v EU.”

Lucembursko se stane první zemí v EU, která skutečně legalizuje konopí, protože Česká republika, Portugalsko nebo Nizozemsko to buď tolerují, nebo dekriminalizují.

Česká pirátská strana chce u nás povolit pěstovaní 5ti květin konopí a držení 1250 gramů marihuany.

“Domníváme se, že konopí by mělo být legální pro nákup všem dospělým, bez ohledu na národnosti. To by mohlo pomoci vytvořit nový cestovní ruch v zemi. Neexistuje žádný důvod k tomu, aby se s legálním konopí zacházelo přísněji než se zákonný alkohol. Pokud cizinci ve věku 18+ mohou v zemi nakupovat legální alkohol, měli by mít také možnost nakupovat konopí.  “řekl Wirtz.