Lékárníci v Curychu říkají, legalizujte marihuanu, chceme ji prodávat.

Asociace lékáren v Curychu chce do své nabídky přidat konopí. Jak stojí v jejich oficiálním prohlášení. Lékárníci z Curychu chtějí legalizovat marihuanu. Chtějí být součástí velkého konopného trhu. Nejde jen o lékařskou marihuanu, ale také o marihuanu, která se používá k rekreačním účelům. Dora, která zastupuje přibližně 110 lékáren v Curychu tvrdí že užívání konopí nelze ignorovat.

Odborníci tuto myšlenku hodnotí velmi pozitivně.

Jak píše thelocal.ch v současné době boj švýcarských orgánů s nelegálním trhem přijde přibližně na 883 milionů eur ročně. Naopak příjmy z nelegálního obchodu s marihuany ve Švýcarsku se odhadují kolem 500 milionů EUR.

Prezident Asociace lékárníků v Curychu Valerie Dora říká, že stále více lidí ve Švýcarsku konzumuje konopí. Legalizace prodeje marihuany v lékárnách by umožnila  uživatelům přístup k bezpečným produktům  a také by zasadila úder zločincům, kteří profitují na černém trhu.

Lékárníci chtějí diskutovat s v vedením města Curych o dalších krocích.

Asi 200 000 lidí ve Švýcarsku pravidelně konzumuje konopí – rekreačně. Zhruba 40% švýcarských mužů a asi 33% švýcarských žen vyzkoušelo marihuanu alespoň jednou v životě.

V současné době se držení malého množství marihuany (10 g)  trestá pouze maximální pokutou 100 švýcarských franků.