Zloději opakovaně vykrádají konopné dsipeneries.

V celé Kalifornii roste počet vloupání do licencovaných konopných podniků. Některé útoky jsou se smrtelnými následky. Pokračující vlna kriminality nutí majitele marihuanových výdejen utrácet tisíce dolarů měsíčně za bezpečnostní opatření.

Místo zlepšení se však opakují alarmy brzo ráno, rozbité dveře, rozbité zámky a ukradené špičkové konopí.

Frustrace při sledování videa které ukazuje, jak se vozidlo řítí do obchodu s konopím. Auto bylo použito jako beranidlo aby rozbilo dveře.

Do obchodu vtrhlo pět lidí a rychle sebrali, co se dalo.

V roce 2022 nahlásily licencované podniky v Kalifornii 329 vloupání. To je více než dvojnásobek 147 vloupání hlášených v roce 2021.

Navzdory velkému množství bezpečnostních záběrů a poplachů, které okamžitě informují policii o probíhajícím vloupání, jen málo z těchto incidentů vedl k zatčení.

Pokud úřady nedokážou zastavit vlnu vloupání, experiment s legalizací marihuany je ohrožen.

Mezi majiteli konopných dsipeneries je téměř univerzální přesvědčení, že vymáhání práva prostě neupřednostňuje zločiny proti podnikům s marihuanou. “Žádná policie v žádné jurisdikci nepomohla.” Reakce policie na alarm byla děsivě pomalá.

Jeden z majitelů říká, že má 24 hodinovou ostrahu vyzbrojenou poloautomatickými puškami AR-15.

Vloupáni pokračují i na prostory s neveřejnou adresou. Majitelé proto mají podezření, že se na útocích podílejí i nějací bývalí zaměstnanci.