Výzkum: kouření marihuany před sexem vede k lepšímu orgazmu u žen.

Nová studie zjistila, že ženy které kouří marihuanu před sexem, mají lepší orgazmy. Kouření konopí je také spojeno s menší bolestí při sexu a větší sexuální touze.

Je známo že po konopí jídlo chutná mnohem lépe, nová studie naznačuje že by i sex mohl být mnohem lepší. Výzkum byl zveřejněný tento měsíc v časopise Science Medicine.

“Věděla jsem, že marihuanu často používají ženy s chronickými bolestmi, které vedou k bolestivému sexu, ženy které mají orgasmické potíže a ženy, které ho užívají ke zlepšení libida,” řekla Lynn.

Vědci zjistili, že ženy, které kouří marihuanu před sexem, měly vyšší sexuální pohodu, méně bolesti během styku a uspokojivější orgasmy ve srovnání s ženami, které marihuanu neužily.  Autoři studie došli k závěru, že marihuana ovlivňuje sexuální uspokojení, ale není zcela jisté proč. Domnívají se že by to mohlo být kvůli sníženému stresu, úzkosti a zábranám, které odblokují chuť experimentovat v posteli.
“Je také známo, že konopí zvyšuje smysly, jako je dotek, vůně, zrak, chuť a sluch,” říkají autoři studie.

THC, část marihuany, se váže na kanabinoidní receptory v našich mozcích. To zvyšuje množství dopaminu, hormonu, který je částečně zodpovědný za potěšení, v našem těle, což může vysvětlit zvýšení spokojenosti.

Autorem výzkumu je Becky K. Lynn, která byla inspirována rozhovory s pacienty k provedení výzkumu. D výzkumu byla zapojena skupina 373 žen rozdělena do dvou hlavních skupin – neuživatelů konopí a uživatelů konopí.
Po dobu 11 měsíců od března 2016 do února 2017 se studijní skupina skládala z pacientů z jedné gynekologické ordinace.


Ve skupině „uživatelů konopí“ bylo 197 žen (52,8%) . To nutně neznamenalo že tyto ženy užívají marihuanu před sexem. Podle údajů, 34% “uživatelů marihuany” (127 žen) uvedlo, že užívali konopí před sexuální aktivitou.
Ty které užívaly konopí před sexuální aktivitou, 2,13% tvrdí, že mají uspokojivější orgasmy než ženy, kteří nepoužívali konopí.

Samozřejmě je to úplně běžné dojít k orgasmu, aniž by se uchýlil k drogám.