Tři společnosti získaly licenci na pěstování marihuany v Německu, dodají 2600 Kg za rok.

Tři společnosti byly vybrány pro pěstování lékařského konopí v Německu. To je výsledek dlouhodobého procesu okolo pěstování konopí pro lékařské účely.

Kanadské společnosti Aurora Cannabis obdržela licencí na pěstování
také Aphria Canada a německá společnost Demecan. Federální institut pro drogy a zdravotnické prostředky (BfArM) informoval o oficiálním vyhlášení vítězů a získaní smluv na pěstování lékařského konopí v Německu.

Po podpisu smluv budou mít společnosti na dodávku první sklizně maximálně 18 měsíců. První rok čtyřletého období začne od první sklizně.  Federální institut očekává první sklizeň v 4. čtvrtletí roku 2020. V případě potřeby lze dovážet další lékařské konopí.
Tyto společnosti vybrané výběrovým řízením na pěstování lékařské marihuany v Německu, musí dodat 2 600 kilogramů ročně. Celkem 10 400 kg za čtyři roky.

Uruguay začne vyvážet konopí do Německa, gram za 3 dolary.

Podle nejnovějších údajů prodaly lékárny v Německu v roce 2018 přibližně 2 845 kilogramů lékařské marihuany, což je více než dvojnásobek množství prodaných v roce 2017.

Ceny konopí výrobců jsou podle informací na světovém trhu mezi 1,50 € a asi 8 € za gram konopí. Cena za gram bude v Německu pravděpodobně nižší než 5 EUR.

Podle statistik Centrální asociace zákonných zdravotních pojišťoven bylo v loňském roce vydáno více než 185 000 receptů na léčivé přípravky obsahující konopí. Což dosáhlo hrubého obratu 74 milionů eur.