ŠVÝCARSKO MÍŘÍ K OTEVŘENÍ KONOPNÉHO SOCIÁLNÍHO KLUBU

Můžeme jistě čekat kouř nad švýcarskými Alpami Švýcarsko bylo vždy zemí, jež hraje dle vlastních not. I uprostřed humbuku o připojení k Evropské unii před téměř dvěmi desetiletími, Švýcarsko vycouvalo, hrdé a sebejisté o vytváření vlastní cesty. Pokračují tak mnoha způsoby, včetně průkopnických drogových pravidel, jako první národní centrum pro drogové závislosti. Nyní chtějí ustanovit jedno další na konopné frontě, takzvaný “sociální klub”.


Když přijde na jejich konopné zákony, Franziska Teuscher, odpovědná za vzdělání a sociální záležitosti ve městě Bern řekla: “Potřebujeme rebulaci, ne pouhý zákaz, ani volně-pro-všechny.” Bern se stane první z pilotních oblastí pro ukázku kompromisu ohledně konopné kultury, umožňující starším 18 let získat zákonně konopí. Toto místo umožní odstranit sílu a peníze z černého trhu, a jak to vidí Švýcarsko, poskytovat zboží mnohem bezpečnější než to dostupné na ulici.

Proběhlé volby ukázaly, že téměř třetina občanů Švýcarska kouřila konopí, přičemž jej v zemi užívá denně 500 tisíc obyvatel. Teuscher věří, že Švýcarsko má řešit tuto otázku jako společnost. Můžeme mnoho získat a nic neztratit” ukazujíc příklad pragmatické schopnosti švýcarského parlamentu zaměřit se na to, co společnost potřebuje změnit.

První z klubů má být brzy otevřen v Ženevě, další města budou patrně brzy následovat. Podle toho, jak fungují konopné sociální kluby jinde v Evropě, bude zajímavé sledovat, jak bude působit mezi švýcarskými obyvateli. Kouřící Alpy nad námi!

Více informací na Switzerland Gears Up to Open Cannabis Social Clubs