První konopný klub v Británii který je tolerován i policii.

Konopné společenské kluby jak je znáte ze španělské Barcelony, bude tolerován i policii v Británii. V klubu můžete sledovat třeba TV nebo hrát kulečník a při tom si pochutnávat na konopí.  Uživatelé z Teesside Cannabis Club zaplatí roční členský poplatek £ 35.

Middlesbrough klub, zřízený Michaelem Fisherem před čtyřmi lety, umožňuje svým členům užívat drogy třídy B bez zápisu do trestního rejstříku.  V posledních 14ti měsících se členská základna rozrostla na 180 členů. Klub je umístěn v policejní obvodu Durham – jeden z pěti okrsků, které prosazují benevolentnější přístup ke konopí.

Klub zakazuje nákup nebo prodej marihuany v prostorách klubu. Policejní komisař Arfon Jones ze severního Wales navštívil klub a řekl že je třeba mluvit o legalizaci konopí a ne se schovávat ve stínu. Názor společnosti se mění. Fisher řekl, že by chtěl jeho plán rozšířit po celé zemi. Má velice dobré vztahy s policejním komisařem kriminality Ron Hogg který spolupracoval s klubem a navrhl jako vhodné místo pro klub severní Wales.

Jones, který podpořil využití konopí jako léku, řekl: „Navštívila jsem Teeside Cannabis Club, protože jsem chtěl vidět, jak to funguje.Existují 150 členů platících 35 £ ročně a proč ne? Existuje hospody a kluby, kam lidé chodí a pijí alkohol, tak proč by dospělí lidé nemohli používat konopí rekreačně a aniž by někomu ublížili – a umístění je taková, že neexistuje žádný NIMBYism „.

zdroj