Je možné poznat kuřáka marihuany podle chůze? Studie říká že ano.

Nové studie ukázaly, že kouření marihuany může ovlivnit způsob pohybu vašich kolen, loktů a paží při chůzi. Studie byla provedena na univerzitě v jižní Austrálii a ukázala, že existují rozdíly v tom, jak se pohybují uživatelé marihuany a ti, kteří ji nepoužívají.

Marihuana může změnit způsob, jakým chodíte

Uživatelé konopí mají tužší paže, pružnější lokty a vyšší úhlové rychlosti kolen, které se pohybují rychleji než ti, kteří nepoužívají konopí. Pro vědecké účely výzkumníci shromáždili 44 účastníků ve věku kolem 20 let – 22 z nich pravidelně užívalo marihuanu a 22 ji nikdy nepoužilo. Testy spočívaly ve studii chůze, rovnováhy a neurologické studií na pohybu.

Kolena uživatelů marihuany byla při chůzi rychlejší než kolena abstinentů. Lokty byly pružnější při chůzi, zatímco paže byly tužší. Studie naznačuje, že užívání marihuany je spojeno se změnou vzoru chůze, ale tyto změny nejsou detekovatelné na neurologické úrovni.

Podobná studie z roku 2008 ukázaly, že koncentrace THC (tetrahydrokanabinolu) v krvi byla spojena se zvýšeným kolísáním těla.