KOPAC a Legalizace odkopávají Martinu Majzlíkovou léčící se konopím?

Pro lidi kteří aspoň tuší že konopí je lék a nejsou totální asociálové, není třeba moc Martinu Kafkovou Majzlíkovou představovat. Dalo by se říct, že je to asi mediálně nejznámější konopný pacient. Tedy člověk, který se nebojí o užívání konopí mluvit nahlas a říct co mu to přináší, i když v řadách lékařů, politiků o tom nechtějí slyšet. Pokud i teď máte temno, je možná dále nečíst nebo zkusit Google. Nebo raději zkuste třeba tento článek – ZDE.

Od tatínka Martiny, Zdenka Majzlíka najdete dost příspěvku o tom co se jím děje. Ve zkratce, podařilo se jím vyhrát soud nad VZP (všeobecná zdravotní pojišťovna) o tom, že musí Martině hradit její konopnou léčbu. Pojišťovna tady opravdu není od toho, aby někomu pomohla. VZP nic platit nechce a jejich odborný lékař (zubař) opět odmítl léčbu hradit. Co teď? Znovu se soudit…

Velkou část lidí napadlo že farma lobby toto nechce, protože přijdou o peníze atd.. Té menší části došlo, že soudit se je jedna z cest jak tento sytém donutit brát nemocné lidi vážně. Stejně tak, že soudit se je nejen finančně náročné. Existuje projekt pošli stovku, na pomoc lidem které drtí soudní systém, více na Google nebo nedávno Blesk zveřejnil pár příběhu těchto lidí. Ano, ten bulvární deník.

 

“Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.”

 

Můžeme věřit, že premiér Babiš to nějak udělá a nemocným pomůže. Nebo snad PIRÁTI pomůžou navrhnou nějaký zákon a prezident Zeman, který věří že konopí je vstupní droga to podepíše. Ale, to se určitě nestane do pár let. Pokud vůbec chceme věřit pohádkám.

Chtělo by to, aby se Martiny někdo zastal. Aby někdo ukázal, že nám to není jedno. To že se snaží porazit VZP, nedělá přeci jen sama pro sebe. Podle mého by si to zasloužilo nějaký akt, občanské neposlušnosti.

Jsou tu organizace, které se tváří že chtějí pomáhat. Kopac – Sdružuje pacienty s potřebou léčby konopím a konopnými látkami a jejich podporovatele s cílem hájit jejich zájmy a práva. Kopac nedávno uspořádal protestní akci, kde jejich pevnost a víra byla tak pevná že se spolek buď rozpadl, nebo skomírá někde v křeči. Ten asi nepomůže.

Legalizace.cz to je jiná káva. Asi nejaktivnější aktivista který je znám jako: Lukas Hurysek
napsal na facebook

Každý měsíc vyplodím desítky článků o konopí, ale jen pár za rok jich je tak zásadních a důležitých jako tento. I z toho důvodu jsme ho dali na web v celém znění ještě předtím, než se nové vydání magazínu Legalizace objeví na stáncích (v pondělí). A také posíláme výtisky na všechna krajská ředitelství VZP a na centrálu do Prahy – aby si tam lidi mohli přečíst, pro jakou firmu pracují.

Varování: Při čtení se vám pravděpodobně udělá špatně fyzicky i psychicky.

Šlo o tento článek ZDE

 

 

Zdá se že Legalizace.cz nepomůže. A pokud Lukáš odkazuje na skomírající organizaci, které je také členem. Tedy ten nejaktivnější aktivista, je asi každému jasné, že se na to každý vysere.

Chápu je před výplatou a část žmoulá stovku v kapse a uvažuje o zakoupení dalšího gramu. Stejná stovka by mohla pomoci lidem, kteří konopí opravdu potřebují. Někdo si udrží stovku i víru, že to zařídí někdo jiný, piráti, Babiš, no prostě někdo….

Toto je můj soukromý pohled na věc. Příště zas pod článkem o Martině, můžeme dát LIKE to jí pomůže….