Fénixovy slzy aneb když si novináři přejí další smrt.

Tento týden policie zatkla pár který si chtěl přivydělat prodejem Fénixovy slzy. Psalo se o tom v několika článcích v různých novinách. To není nic až tak překvapivého. Trochu mě opět překvapilo, že novináři překroutí text, který napíše policie. Zdá se že smrt prodává články, nebo si jí možná i novináři přejí. Články o prodeji syntetického konopí a smrti dvou lidí jim jen nahrávají.

 

Tento text napsala policie:

Ze sušiny vyráběli velmi silný extrakt zvaný fénixovy slzy. Jedná se o trend poslední doby. S ohledem na vysoké procento THC může být tento extrakt pro potencionální uživatele velmi nebezpečný! – zdroj

Blesk toto sdělení pojal po svém a to: Velmi silný extrakt z marihuany bývá prezentován jako léčivo, ale kriminalisté tvrdí, že při vyšších dávkách může způsobit i smrt.

Nevím, kdo to od policie tvrdí, ale v článku od policie jsem nic takového nenašel. Snad by mohlo jedině jít o připomínku velké show kterou spustila policie asi před rokem.

Český bulvár na objednávku policie ČR vytvořil hrozbu jménem Fénixovy slzy.

 

Velice podobný text nám měla potřebu sdělit paní novinářka od iDnes. Napsala přesně toto:

Na rozdíl od kapek, které se prodávají, jde o tmavou, mazlavou hmotu s mimořádně vysokým obsahem THC. Tak vysokým, že dokáže zabíjet.

Budiš ji omluvou, že po upozornění došlo k smazání tohoto bludu. Pro lidi kteří se o konopí zajímají by to mohlo fungovat jako návod jak se nevzdat a bojovat proti lžím které novináři občas píší. Stejně tak to připomíná, že ještě nemáme vyhráno. Blesk své tvrzení asi jen tak nesmaže.