Pupík, nový způsob jak konzumovat konopí.

Je mnoho způsobů jak je možné konopí užívat. Ať už jde o kouření, vaporizaci, mastičky, nebo snad dokonce vaginální nebo rektální čípky. V podstatě jde vždy o jedno, jak dostat THC , CBD do vašeho těla.

Magazín High Times nedávno zveřejnil článek o metodě Nabhi Chikitsa. O užívání konopí přes pupík. Tato metoda se používá v ajurvédské medicíně. O ajurvédské medicíně víme, že byl založen v Indii. Je to jeden z nejstarších zdravotnických systémů.

Protože se věří, že kanabinoidy snižují nevolnost, bojují se zánětem a zabíjejí některé rakovinné buňky. Je přirozené, že praktikující ájurvédské léčitelství se uchylují ke konopnému oleji.

Matka je propojena se svým nenarozeným potokem přes pupík. Veškerá výživa plodu jde právě přes pupík. Proč ho tedy nepoužít i v pozdějších letech při přenosu léčiv do těla? Existuje asi 72 000 žil, které procházejí přímo přes vaše bříško. Je to přímé spojeni s žaludkem, pomocí žilek.

Bylinkářka, Dr. Lakisha Jenkins říká, že tato metoda by mohla být cenná pro osoby postižené „poruchami centrálního nervového systému, neurologickými poruchami, poruchami endokrinního systému nebo gastro. problémy“.

Podle doktorky Jenkins obsahuje naše střevo mnoho kanabinoidních receptorů. Proto, když aplikujete konopný olej na pupík, je absorbován systémově a rozeslán po celém těle. V Ayurvédě je tento způsob použiti konopí ve spojení s dalšími bylinkami běžný u komplikací s endokrinologii.

Tato metoda není psychoaktivní. Je vhodná pro děti nebo lidi, kteří nereagují dobře na přijímání konopí, jako jsou těhotné ženy, která bojuje s ranní nevolnost. Nebo lidí s rakovinou, která trápí nevolností a zvracením. 

Přestože tento způsob je používán velice dlouho, západní medicína tomu nevěří.

Na internetu jsem našel několik rad.

Lék na bolest v kloubech a suchou kůži

Před spaním umístěte 3 až 7 kapek hořčičných semen nebo hořčičného oleje do pupku a rozprostřete je kolem.

Bolesti kolene

Před spaním nalijte 3 až 7 kapek ricinového oleje do pupku a rozprostřete kolem.