Zajímá někoho co říká veřejné mínění na legalizaci konopí? Proč není důvěryhodný průzkum?

Čas od času přidá nějaký internetový deník na své stránky anketu, co říkají občané naší země na možnost legalizace konopí. Výsledek téměř většinou dopadne nerozhodně, nebo se trošku převažuje na jednu, nebo druhou stranu. Už snad ani nerozhoduje o jak moc seriozní stránky se jedná. Nebo kdo je jejich majitel.

Budeme brát legalizaci marihuany jen jako nějaké slovo, pod kterým si celá řada lidí představuje něco jiného. Ponecháme jen základní myšlenky, které snad chápe každý. Lidé mají právo si konopí pěstovat pro svou potřebu. A není dobré nikoho trestat, pokud nikomu neškodí. Tím myslím, pokud někdo konopí kouří nemá být penalizován je li mu 18 let.

O naší současné vládě se říká že je populistická a velice dbá na to co říká veřejné mínění. Nechávají si vypracovat různé studie a podle nich se zdá se i řídí.

Vox populivox Dei je latinská fráze, která znamená „hlas lidu, hlas Boží“.

Pokud si vzpomeneme na některá prohlášení premiéra vlády Andreje Babiše, víme že řekl “konopí je pro mě velké téma”.

Premiér Babiš o konopí aneb řekni ANO bude líp.

V poslanecké sněmovně se projednávají dva návrhy o změně zákonů. Jeden návrh je vládní a navrhuje proplácet 90 procent z ceny konopí. Další je od České pirátské strany a dá se najít pod zkratkou regulace konopí. Mimo jiné, předkladatelé navrhují možnost samopěstování konopí. Potrvá poměrně dlouho než tento návrh přijde na řadu.

Oba tyto návrhy mají nějaké nedostatky. Ten první vůbec nezajímá že by si někdo chtěl z konopí udělat mastičku, nebo snad dokonce výtažek a bojovat tak s rakovinou. Ten druhý, snad asi zapomněl že černý trh dokáže hravě zneužít jednu část jejich návrhu.

Nebylo by fain poskládat nějaké rozumné otázky a nechat udělat průzkum veřejného mínění?

Máme tu různé hnutím, spolky, kluby, obchody, magazíny,. atd., jinak řečeno lidé kteří se o konopí zajímají a snad i jsou schopni na nějaké úrovni spolupráce. Aby došlo k vytvoření otázek které mají hlavu a patu.

Domnívám se, pokud by existoval nějaký důvěryhodný průzkum veřejného mínění. Nutno říct, podobné průzkumy nejsou ZADARMO a stojí peníze. Bylo by možné tímto průzkumem podpořit rozhodování odborníku, politiků a snad i další veřejnosti. Nemám obavu, že by veřejnost měla zájem na trápení dalších občanů v bolestech nebo beznaději. Pokud jim vše bude rozumně podáno a vysvětleno.

Jak říká velký Guru na svém FB profilu. Napište mně do komentáře svůj názor. Sdílejte tento článek, pokud s ním souhlasíte. Děkuji.

Jak už jsem napsal, podobný průzkum by stál peníze. Asi nikdo nevytáhne ze své kapsy desítky tisíc. Ale, pokud by někdo z důvěryhodný vytvořil veřejnou sbírku na stránkách jako je HitHit, atd. Věřím že se najde dost zájemců, který s nadsázkou oželí jeden gram a tu částku za kterou je možný gram sehnat na černém trhu, věnují do této sbírky.

Nebo vážné nikoho nezajímá co říkají na legalizaci konopí občané této země? Nebo snad dokonce máte strach?

trocha odlehčení na závěr