Výzkum tvrdí že lidé dávají přednost legální marihuaně před alkoholem

Je tu další studie která tvrdí to co už dlouho dobu přízniví konopí vědí.  Pokud by byla marihuana legální, došlo by ke snížení spotřeby alkoholu.

Výzkum monitoroval legální trh s prodejem piva, vína a legální marihuany ve státech kde byla marihuana nedávno legalizovaná. Výzkum trval dva roky a ke studii používal dat o prodeji maloobchodních řetězců. Tedy projedeny se smíšeným zbožím, potravinami a výdejny konopí.

Bylo prokázano že došlo k poklesu prodeje alkoholu o 13 procent.

 

Nebyl kontrolován trh s prodejem tvrdého alkoholu, protože data z prodejen nebyla důvěryhodná. byla špatná jejich kvalita.

Georgia State University profesor ekonomie Alberto Chong vysvětlil rozdílný způsob sběru dat. Zatímco jiné studie ke sběru dat používají průzkum veřejného míněni. Tato studie se opírá o reálná dat z legálních prodejen. Chong řekl. „Používáme aktuální údaje o prodeji, což je mnohem lepší. Jsou to pravdivá data o prodeji z daných obchodů.“

Nicméně, Chong věří že by konopí mohlo nahradit alkohol. “je to dobrá zpráva, protože máme spousty důkazů že alkohol má mnohem horší účinky než konopí”.

 

zdroj