Vláda spustila registr pro samopěstování konopí k léčebným účelům

Argentinská vláda v pátek usnesením ministra zdravotnictví umožnila samopěstování konopí pro léčebné účely. Lidé kteří se budou chtít pomocí marihuany léčit se musí registrovat na vládních stránkách.

O podobném návrhu již před lety mluvila Bushka Bryndová, autorka úžasné knihy léčivé konopí v praxi. Záznam jejího návrhu je dohledatelný na YouTube.

Cannabis Program (Reprocann), kde se uživatelé léčebného konopí mohou registrovat sami, nebo prostřednictvím zástupce, aby získali povolení k pěstování konopí. Povolení je možné přenést na třetí osobu “zahradníka” nebo na civilní organizaci – pravděpodobně se jedná o obdobu konopného klubu.

Od nynějška bude Reprocann „registrovat uživatele, kteří můžou rostlinu konopí a její deriváty používat jako léčivé, terapeutické a nebo paliativní ošetření bolesti prostřednictvím kontrolované kultivace“.

Registrovat se je možné na adrese https://reprocann.salud.gob.ar, je „výlučným“ požadavkem mít lékařskou indikaci pro užívání konopí a jeho derivátů lékařem. Registrace bude platná po dobu jednoho roku.

V příloze II je povoleno pěstování 1 až 9 rostlin, a to až na šesti metrech čtverečních uvnitř (venkovní pěstování nebude povoleno). U sebe registrovaní budou moci mít 30 mililitrů nebo až 40 gramů suchého květu.

Obdobný nesobecký návrh u nás nepřevzala žádná politická strana nebo organizace, která má v programu propagaci konopí.