Vědci prokázali jak konopí pomáhá cukrovkářům

Lidé užívající konopí, mají nižší pravděpodobnost že onemocní diabetes, nebo budou mít problém s obezitou, zveřejnil vědeckou studii magazín The American Journal of Medicine.

Výzkumu se zúčastnilo 4 657 žen a mužů, které testovali po 9ti hodinách. Byla jím odebrána krev k testováni glukózy v krvi a následně se vyhodnocovalo riziko vzniku diabetes. Testování proběhlo v lékařském centru Beth Israel Deaconess v Bostnu.

Vyšší hladina cukru v krvi může vést k diabetesu typu II. A dalším zdravotním problémům.

Vědci přišli na to že lidé kteří se přiznali k užívaní konopí v posledním měsíci, od těch kterí konopí neužívají,mají nižší hladinu inzulínu a nižší riziko inzulinové rezistence, lidé byli testováni na lačno.

Je pozoruhodné že  lidé kteří užili konopí v posledních 30ti dnech, mají nižší hodnotu inzulinu. prokázalo se tedy, že konopí zásadně ovlivňuje diabetes a hladinu inzulinu.Mohou za to kanabinoidy, které ovlivňují periferní metabolické procesy.

 

Studie také potvrdila, že lidé užívající pravidelně konopí mají nižší sklon k obezitě a tím snižují pravděpodobnost vzniku cukrovky typu II. V České republice je asi 800 000 lidí s cukrovkou, kteří se lečí. A asi 1 milion lidí kteří své onemocnění neléčí a nevědí o něm. Kéž by podobný výzkum provedl někdo v ČR.

 

https://www.medicaljane.com/2013/05/16/cannabis-keeping-your-insulin-levels-pant-size-down/