Užívání marihuany zvyšuje kardiovaskulární rizika

Podle studie zveřejněné v pondělí v časopise Journal of American College of Cardiology, více jak 2 milióny Američanů se srdečními problémy užívá marihuanu.

Podle studií existuje riziko zejména u lidí užívajících marihuanu a kteří mají v anamnéze arytmie nebo kteří byli hospitalizováni pro srdeční selhání nebo srdeční infarkt.

Dr. Muthiah Vaduganathan uvedla, že kouření marihuany s sebou nese mnoho stejných rizik pro kardiovaskulární zdraví jako kouření tabáku. 

Studie naznačují, že pacienti s kardiovaskulárními riziky by se měli vyhýbat užívání marihuany, dokud nebudou mít spolehlivější údaje o své bezpečnosti., řekla ředitelka Dr. Muthiah Vaduganathan, a cardiologist at Brigham and Women’s Hospital in Boston.

Podle studie může marihuana interagovat s léky, které se běžně používají k léčbě srdečních problémů a dojít k neřezaní krve a změnit tak účinnost léků. Je to proto, že stejné jaterní enzymy ředí krev, také rozkládají sloučeniny v marihuaně.

Pokud se lidé, kteří užívají léky související se srdcem, rozhodnou používat marihuanu, je důležité, aby to řekli svému lékaři.