Ukradne Bayer Monsanto konopný průmysl?

Monsanto asi není třeba představovat,pokud vám něco říká zkratka GMO. Fůze Monsanto a Bayer je podle lidí z konopného průmyslu likvidační pro průmysl který je teprve v plenkách, zničí trh se semínky konopí. Geneticky modifikovaná semínka zlikvidují rozmanitost a přirozené výhody konopí.

Kromě obav spojených se riziky z GMO, přibude i obava z používaní chemických hnojiv Monsanto Roundup.

Historie firmy Bayer je spojována s výrobou chemických zbraní pro Hitlerovu armádu. Firma Bayer je také spojována s masivní produkci heroinu a distribuci do celého světa.

Monsanto má velký obchodní podíl ve firmě  Scotts Miracle-Gro, kteří se snaží převzít konopný průmysl. V posledních dvou letech firma Scotts Miracle-Gro koupila General Hydroponics, Botanicare a Gavita.

CEO Scotts Miracle-Gro Jim Hagadorn říká, že má v úmyslu investovat půl miliardy dolarů do konopého průmyslu. George Soros spolumajitel Monsanto stojí v pozadí legalizace konopí v Urugvay.

Další výrobci hydroponích živin, indoor osvětlení, používaných při pěstování konopí, hlásí že dostávají nabídky na odkoupení a převzetí. Podle jednoho z ředitelů se snaží zničit malobchod s těmito produkty.

Bayer je obchodní partner s GW Pharmaceuticals a je licencovaný distributor GW Sativex®.

Michael Straumietis, zakladatel a majitel hydroponích živiny firmy Advanced Nutrients, varoval před vstupem firmy Monsantoa, Bayer a Scotts Miracle-Gro do konopného průmyslu.

pokračování v AJ zde

v češtině ZDE

 

mar