Pacient, který potřebuje 100 gramů konopí denně, žádá soud aby mohl mít u sebe 1 Kg marihuany.

Soud který rozhodoval ve sporu s konopným pacientem Allanem Harrisem. Rozhodl, že federálně stanovený limit 150 gramů pro pacienty je v rozporu s jeho potřebami a že může mít najednou kilogram kilogramu.

Soudce přirovnal federálně uloženou hranici 150 g konopí k domácímu vězení. Když Harris potřebuje 100 g každý den.

Jeden kilogram se rovná 10ti denní dodávce pro Harrise, který má povolení od lékaře na 100 g denně. Harris, užívá 100 g konopí denně ke zvládání chronické bolesti.

Harris argumentoval že limit porušil jeho ústavní práva ke svobodě a brání mu to opustit domov na více než den. Kromě toho, nebyl schopen cestovat. Jeho žaloba tvrdila, že federálně uložený limit ho stál významnou finanční část, protože nemůže nakupovat najednou. A musí platit několik malých zásilek týdně.

„Ve skutečnosti je Harris v jisté formě domácího vězení, které je způsobeno pouze nedostatečně nízkým limitem povoleného držení,“ napsal ve svém rozsudku soudce Henry Brown . Soudce Brown označil dávku 100 g / den za „mimořádně vysokou“,ale zdůraznil, že není na místě soudu, aby ji zpochybnil.

Toto rozhodnutí bylo následně zrušeno Federálním odvolacím soudem po napadení generálního prokurátora. Generální prokurátor tvrdí, že povolením žádosti pana Harrisa o ústavní výjimku u Federálního soudu by byla způsobena nenapravitelná škoda ve veřejném zájmu.

Česká pirátská strana předložila návrh zákona k regulaci konopí. Bylo by možné u sebe mít 30 gramů konopí. Tento návrh čeká v parlamentu na jeho projednání.

weedbox

Snad Tom Vymazal odpoví a objasní nějaké nezodpovězené otázky.

Zveřejnil(a) Konopí dne Neděle 11. listopadu 2018

Současný federální limit pro držení konopí je pro obyvatelé Kanady 150 g pro konopného pacienta a 30 g pro rekreačního uživatele.

Harris není jediná osoba která má povoleno nadstandardní množství od lékaře. Další pacient, je oprávněn lékařem mít 200 gramů denně.

“Proč jsem oprávněn dostat 30 dní limit jakéhokoli narkotika, ale nemohu mít 10 dní nebo 30 dní limit svého konopí?”

Harris, 50tiletý účetní, poukázal na to, že množství alkoholu, cigaret nebo nezdravého jídla není možné omezit.

“Můžu se ukouřit k smrti, můžu se přejíst k smrti nebo se mohu přepít k smrti a vláda s tím nic neudělá. Ale pokud jde o konopí, pak musíme být chráněni,” řekl. 

Harris si vyrábí výtažek z konopí. Řekl, že si po desetiletích spotřeby vybudoval toleranci.

„Kdybyste si vzal gram mého výtažku, spal byste. Ale já, když jsem si vzal gram, udělá mně to dobře, jsem na to zvyklý,“ řekl.  Jeho spotřeba činí přibližně tři kilogramy měsíčně.