Odpovědi kandidátů na prezidenta. Jste pro legalizaci konopí?

Fischer: 

Podpořil byste jako prezident legalizaci marihuany?

Já zatím nevím, co by ta legalizace marihuany přesně znamenala. Pokud by se jednalo o lékařské účely, tak jsem samozřejmě pro a už včera bylo pozdě. Jestli by to ale bylo celoplošně a pro všechny od 14 let věku, tak určitě ne. Spodní hranici bych nastavil na 18 let.

Zdroj:Kandidáti pro TÝDEN.cz

Topolánek: 

Podpořil byste jako prezident legalizaci marihuany?

Nejsem pro absolutní legalizaci marihuany, jsem nicméně proti kriminalizaci. Pružný parametr “většího než malého množství” je zneužitelný. Souhlasím s rozšířením a použitím marihuany pro lékařské účely. Sám jsem měl možnost tuto problematiku studovat v Izraeli a zjistil jsem, že desítky tisíc lidí tak mají díky konopí možnost snížit či řešit své zdravotní problémy. Používá se u onkologicky nemocných dětí a třeba u seniorů, kteří využívají buď různé mastičky, oleje nebo cigarety na zmírňování bolesti. Na druhou stranu mi moji kolegové v Izraeli přiznali, že se četnost návštěv vnuků po tomto kroku u seniorů výrazně zvýšila (smích).

Zdroj:Kandidáti pro TÝDEN.cz

Topolánka video odpověď na facebooku.

 

https://www.facebook.com/konopicko/videos/1818084104876802/

Horáček: 

Podpořil byste jako prezident legalizaci marihuany?

Rozhodně ano. Konopí je tradiční česká plodina a má prokazatelné lékařské účinky. Ostatně jako liberál jsem zásadně proti všem omezením, která nejsou nezbytně nutná.

Zdroj:Kandidáti pro TÝDEN.cz

 

Hilšer:

Podpořil byste jako prezident legalizaci marihuany?

Nemám s legalizací žádný problém. Obecně je známo, že všude jinde je marihuana povolená látka, takže pokud i naše společnost dospěje k tomu, že se jedná o respektovanou látku, nebudu nic namítat. Rozhodně to ale nebudu ani prosazovat.

Zdroj:Kandidáti pro TÝDEN.cz

Drahoš:

Řečeno stručně, nejsem zastáncem úplné legalizace, ale jsem pro využívání konopí pro zdravotní účely. Odborníci by se měli podílet na zákonné úpravě, která určí patřičné postupy a mantinely.

VIDEO: Ženy prezidentských kandidátů

Odpovídají na deset otázek, jedna z nich je.

Mělo by být pěstování marihuany pro vlastní potřebu legální?

Odkaz na video 1:56

Reakce na email.

Kulhánek: 

Podpořil byste jako prezident legalizaci marihuany?

Vzhledem k tomu, že jsem jí ještě nekouřil a nevím ani pořádně, jak chutná, tak ne. Proč by si měli užívat jiní, a já ne (smích)? Co se týče lékařských účelů, tak tam samozřejmě ano, to je bez diskuse.

Zdroj:Kandidáti pro TÝDEN.cz

Dobrý den,
posílám názor pana Kulhánka: “Pokud se jedná o léčivé účinky konopí, jsou dle mého již mnohokrát prokázané. Z tohoto pohledu nevidím osobně důvod, proč by se mělo jeho pěstování považovat za trestný čin. A historie nám říká, že čím víc věci zakazujete, tím se paradoxně staráte o jejich rozvoj nežádoucím směrem.”

Se srdečným pozdravem

Reakce na email

Hynek:

 

Podpořil byste jako prezident legalizaci marihuany?

Ne, protože já jsem zásadním odpůrcem jakýchkoli drog. Mám kancelář situovanou tak, že se dívám z okna na takzvaný pražský Sherwood, tedy park u hlavního nádraží. Přiznám se, že opravdu bývám až naštvaný, když vlastně procházím vstupní branou do České republiky pro ty, kdo přijeli vlakem, a vidím ty různé feťáky, trosky a bezdomovce… Do toho vidím, jak tam chodí navíc nevládní organizace, které  rozdávají čisté injekční stříkačky, které potom zůstávají v trávě. To je prostě špatně, a proto jsem proti legalizaci měkkých drog.

Co ale považuji za opravdu nešťastné, je, když policisté zatknou starou babičku, která si vypěstovala několik rostlinek marihuany a dělá si z nich mast na klouby, protože jí už nic jiného proti bolesti nepomáhá. Myslím, že pěstování opravdu malého množství marihuany pro soukromé potřeby především z lékařských důvodů by nemělo být trestné, ale obchod s drogami a marihuanou by se měl zničit.

Zdroj:Kandidáti pro TÝDEN.cz

 

Týden.cz nezveřejnil zatím reakce Drahoše ani Zemana.

Prezident Zeman se přiznal, že konopí kouřil. Legalizaci ale nepodporuje.

 

zdroj czechfreepress.cz – 2013

O názor kandidáta jsem se zajímal už i dříve.