Nizozemský vládní projekt s regulovanou výrobou konopí se odkládá na rok 2023

Pilotní program umožňující omezené pěstování a distribuci rekreačního konopí v Nizozemsku měl být spuštěn v roce 2020 a měl umožnit 10ti vybraným pěstitelům zásobovat prodejce marihuany. Zkušební projekt má trvat čtyři roky.

Zpoždění je špatnou zprávou pro řadu kanadských společností, které mají podíly v nizozemských producentech.

Spuštění na jaře 2022 se ukázalo jako nerealistické a odkládá se na druhé čtvrtletí roku 2023. “Bohužel se nyní ukázalo, že začátek roku 2022 již není reálný,” řekli poslancům ministr zdravotnictví Ernst Kuipers a ministr spravedlnosti Dilan Yesilgöz na brífinku.

Obchody, známé jako coffee shopy, v současnosti fungují v systému, kde je prodej legálně tolerován, ale pěstování marihuany je zakázáno.

Koaliční poslanci se domnívali, že sníží roli organizovaného zločinu v okruhu měkkých drog. „Kolik času tím ztratíme. Možná bychom měli přejít přímo k legalizaci vzhledem k počtu zemí, které nyní mají zkušenosti s legalizovaným pěstováním marihuany.“ řekl Depla

“Výběrové řízení zbývajících pěstitelů trvá déle, než se očekávalo, a někteří pěstitelé mají problémy se zajištěním místa.”

Úředníkům se zatím podařilo nalézt 8/10 pěstitelů. Kromě toho se pěstitelé, kteří souhlasili s účastí, dostali do problémů s hledáním místa a otevřením bankovního účtu.

Nizozemský dopis je k dispozici zde .