New York chce legalizovat marihuanu pro zvířata

v New York bude brzy možné léčit čtyřnohé mazlíčky marihuanu. Amy Paulin ve čtvrtek představil zákon, který veterinářům umožní předepsat lékařskou marihuanu pro zvířata.

” Lékařská marihuana pomohla mnoho lidem při léčbě chronických a oslabujících nemocí. Výzkum naznačuje, že zvířata mohou také těžit z užívání konopí, “říká Paulin.

V Nevadě a Kalifornii se také zvažuje zavedení právních předpisů o legalizaci lékařské marihuany, která může pomoci zvířatům s chronickými nemocemi.

“Každé zvíře s páteří má také endokanabinoidní systém, takže je zřejmé, že konopí může pomoci mnoha druhům,” uvedla Liz Hughston,registrovaný veterinární technik v San Jose, v rozhovoru se společností GreenState .

“Majitelům zvířat a chovatelům bude poskytnuta alternativní možnost zmírnit bolest jejich zvířat,” řekl Bill Paulin.

KONOPEX oslavte den marihuany v Ostravě.

“To může být užitečné pro mnoho zvířat, které potřebují pomoc, zejména pro ty, kteří trpí chronickými nemocemi. Kde tradiční léčba nepomáhala..”

New York poprvé umožnil lékařům předepsat lékařskou marihuanu v lednu roku 2016. Program se však potýkal s obtížemi. V důsledku toho stát rozšířil seznam nemocí a onemocnění, které lze léčit marihuanou, aby umožnily psát předpisy.

Program v současné době zahrnuje 1 500 registrovaných lékařů a asi 47 600 pacientů podle stavu ministerstva zdravotnictví.

Cuomo řekl v lednu, že New York bude také diskutovat o legalizaci marihuany pro rekreační účely.

“Je to důležité téma, je to téma, o kterém se hovoří zběsile,” řekl Cuomo ve svém projevu.