Kdo je podle vás konopná osobnost roku 2019?

Do konce roku zbývá jen několik dnů. Můžeme se pokusit ohlédnout za tím, co se v letošním roce udělalo pro legalizaci konopí. Nebo pro lepší dostupnost lékařské marihuany.

Nechci hledat osobnosti nikde jinde, než u nás. Kdo sleduje dění okolo konopí, je mu jasné že první volba musí být:

Andrej Babiš – pan premiér několikrát na svém facebookovém profilu informoval o tom, že je nutné zlepšit dostupnost konopí nemocným lidem.

Zde je pár základních informací na jednom místě – odkaz.

Pověřil tím ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, který to do jisté míry odmakal. Výsledek je, že v příštím roce by mělo být konopí prodávané v lékárnách za rozumnou cenu. 90 procent z ceny konopí, bude hradit stát.

Samozřejmě i tato zákon má své odpůrce.

Další známé jméno které by se mohlo ucházet o konopnou osobnost roku by mohl být Jindřich Vobořil. Který navrhuje a snad se i pokouší zrealizovat konopné kluby, kde by mělo být dostupné konopí pro potřebné.

Media o tomto nápadu pana Vobořila psala celkem nedávno, pokud to někomu uniklo, neměl by být problém to dohledat.

Další osobností by mohl být Lukáš Hurýsek šéfredaktor magazínu konopí, překladatel několika článku nejen pro spolek Legalizace. Nebo Robert Veverka za spolek Legalizace, který krom jiného každoročně pořádá akci Million Marihuana March.

Další velkou osobností je ředitel Cannafestu Lukáš Běhal.

Nejde zapomenout na konopného aktivistu Dušana Dvořáka, který po znovu získaní svéprávnosti, poté co mu byla odebrána po vyhrožování smrtí poslankyním, za cenu cenu ztráty osobní svobody propaguje svůj právní názor o tom že konopí je možné pěstovat legálně.

Dušan Dvořák nemohl být řadu let odsouzen, díky zbavení svéprávnosti.

Další osobností je Miroslav Koláčný, který se chce postavit proti soudnímu aparátu poté, co byl podle jeho názor nespravedlivě odsouzen. Stejně tak jak i jeho syn. Více zde – podpořte Mirka

Poslanec Tomáš Vymazal uspořádal v poslanecké sněmovně diskuzi, se snahou najít řešení pro nějakou formu regulace konopí. Na internetu je k nalezení asi tříhodinový záznam.

Mohl by to být i Jiří Macháček a jeho chuť podpořit dobrou věc.

Je možné že jsem na někoho zapomněl. Pokud máte jiný návrh, budu rád když ho napíšete.