Kanadské letiště jako první na světě, otevře obchod s konopím

Dne 7. ledna oznámila správa letiště Prince George a společnost Copilot svůj záměr otevřít první maloobchodní obchod s konopím v letištním terminálu v Prince George. Copilot je „průkopníkem konopí pro turisty“.

” Společnost nás oslovila na začátku roku 2020 s návrhem otevřít první maloobchodní prodejnu konopí na letišti a poté po celém světě ,” řekl generální ředitel PGAA Gordon Duke.

Společnost musí nejprve získat obchodní licenci od města Prince George, a pokud jí bude udělena, plánuje v druhé polovině tohoto roku otevřít maloobchodní prodejnu konopí na letišti Prince George.

 Schválení žádosti a povolení k podnikání od města je poslední krok před otevřením letištní prodejny marihuany.

Navrhovaná prodejna konopí by se nacházela v nezabezpečené oblasti terminálu a byla by otevřena necestující veřejnosti, řekl Wasnik. Spoluzakladatelé Copilot Reed Horton a Owen Ritz vysvětlili, že sdíleli cestování a touhu učinit tuto zkušenost méně stresující a zábavnější. Samotný obchod by nebyl omezen pouze na cestující.

” Chceme vyčlenit samostatnou oblast pro kouření konzumace konopí, ” řekl Gordon Duke.

Generální ředitel letiště, princ George, však poznamenal, že letiště zůstane nekuřácké s výjimkou vyhrazených kuřáckých prostor.