Kanaďané hledají cizince, kteří by pracovali pro marihuanový průmysl.

S vlnou jakou se šíří legalizace konopí po severní Americe, je marihuanový průmysl nucený hledat kvalifikované pracovníky. Společnost Glassdoor recruitment zveřejnila zprávu o pracovním trhu v lednu 2019. Zpráva ukazuje, že počet pracovních míst souvisejících s konopím se v roce 2018 zvýšil o 76 procent ve srovnání s rokem 2017.


★★★★S O U T Ě Ž ★★★ KALASHNIKOV SEEDS ★★★★

Další pracovní agentury jak jsou Indeed.com a Monster.com které hledají a nabízejí pracovní místa v marihuanovém průmyslu upozorňují na velký zájem. Na stránkách Indeed.com bylo vyhledávané slovo “konopí” 3,642 krát. A na stránkách Monster.com 759 krát. Na těchto stránkách můžete najít různé pracovní pozice od poradce klientů, vedoucí obchodu tak i pro analytické chemiky.


Pěstitel konopí, budoucnost s vysokým platem

Společnost ZipRecruiter  zveřejnila své statistiky, kde se podle nich pracovní trh s konopím zvýšil o 445 procent v roce 2017, ve srovnání s rokem 2016. Společnost Arcview Market Research předpovídá, že do roku 2021 bude celkem 414.000 plných pracovních úvazků. Podle údajů zveřejněných v roce 2018 bylo v USA pouze 125 000 pracovních míst na plný úvazek.

Nejenže se zvyšuje počet pracovních míst v novém právním odvětví, ale i plat. Podle průzkumu Glassdoor je průměrná roční mzda v odvětví s marihuanou o 10,7 procenta vyšší. USA je průměrný plat 52,863 USD ročně.

Kanadský legální marihuanový průmysl zažívá nedostatek pracovníků.  Kanaďané mají problém s nalezením zaměstnanců, kteří jsou ochotní pracovat v tvrdých podmínkách ve sklenících. Některé společnosti řeší tento problém zaměstnáváním zahraničních zaměstnanců. Kanadský zemědělský pracovní program (SAWP) pomáhá firmám najímat cizince, aby dočasně pracovali pro konopný trh.
” I když se snažíme maximalizovat tok vzduchu, v červenci a srpnu jsou ve skleníku těžké pracovní podmínky, “řekl Bloomberg, generální ředitel společnosti Aphria, Vic Neufeld.

V roce 2018 se Aphria v letním čtvrtletí zbavila téměř 14 000 rostlin konopí, protože nebyla kapacita se o tyto květiny postarat. Což stálo společnosti téměř milion dolarů. Od té doby společnost zdvojnásobila počet zaměstnanců ve skleníku Aphria One.

Podle statistik na konci roku 2017 měla Kanada 55 licencovaných výrobců, kde bylo celkem 2399 zaměstnanců. Během tohoto roku se počet licencovaných výrobců více než zdvojnásobil, což zvýšilo poptávku po zaměstnancích. Náborové společnosti odhadují, že počet nových zaměstnanců se může v blízké budoucnosti zvýšit až na stovky tisíc.

Dočasní zahraniční pracovníci mohou pracovat po dobu nejvýše osmi měsíců od 1. ledna do 15. prosince, pokud jsou společnosti schopny nabídnout zaměstnancům nejméně 240 hodin po dobu šesti týdnů. Dočasným zaměstnancům se platí stejné odměny a výhody jako kanadským zaměstnancům. Zaměstnavatelé jsou rovněž povinni poskytovat bydlení a bezplatnou dopravu do práce.

Plán pro sezónu 2019

Místnosti k dispozici: 296 

Údaje pro tuto kategorii jsou založeny na informacích dostupných k 15. únoru 2019. – Odkaz ZDE