Izrael schválil vaporizér, jako zdravotnickou pomůcku.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví schválilo vaporizér pro lékařskou marihuanu jako přijatelné zdravotnické zařízení. Ačkoli vaporizéry nejsou nové, Izrael se stal prvním národem na světě, který schválil vaporizér jako zdravotnické prostředky.

Před týdnem dal Izrael zelenou výzkumu Kanabo, aby začala hromadná výroba vaporizérů pro lékařskou marihuanu. Přístroj bude dostupný pro pacienty, kteří používají konopí ve formě extraktu.

Proč se Izraelské ministerstvo zdravotnictví takto rozhodlo? Výrobce tvrdí, že díky vaporizéru můžete přesně měřit dávku léku. Vaporizéry budou prodávány pacientům, kteří v minulosti čelili obtížím při hledání perfektní dávky. Společnost se domnívá, že tato metoda povede k lepší léčbě a přesnějšímu dávkování dávky marihuany.

„Toto schválení je významné u pacientů léčených konopí, kteří budou moci poprvé použití lékařský vaporizér“ – řekl Avihu Tamir, co-zakladatel kanabō

Zajímavé je, že Kanabo je relativně malá společnost, která byla založena v roce 2016 a v současnosti zaměstnává 12 lidí. Některé zprávy naznačují, že investoři vynaložili téměř 100 milionů dolarů na vývoj vaporizéru a dalších zdravotnických zařízení na marihuany.