Fénixovy slzy můžou zabít i dítě, pokud je nedostane když je potřebuje. Jaká je smrtelná dávka THC?

Asi není třeba vysvětlovat důvod proč zkouším napsat tento článek. Najít základní informace o tom, jak velká je smrtelná dávka marihuany zabralo asi minutu. Gooole toho ví celkem dost, jen zástupci české policie žijí v temnu.

Tomáš Zábranský svého času poradce ministra zdravotnictví Němečka – dalo by se říct teoretik v oblasti konopí. Pravděpodobně nikoho nevyléčil, ale asi hodně přečetl. Řekl pro novinky.cz

člověk by musel zkonzumovat více než 40 kg vysoce potentní marihuany za jednu hodinu, aby to byla smrtelná dávka. „Což je v praxi nemožné.“

Pokud Zábranskému věřila vláda, snad by to mohla zvládnout i policie ČR. Ale, chápu že u policie je podstav nebudeme se snažit je nějak přetěžovat.

Existují i další zdroje které uvádí že je velice obtížné se pokusit o sebevraždu předávkováním marihuanou.  Zatím se to nikomu nepovedlo a tím myslím ani v USA kde jsou konopné extrakty poměrně známé a používané.

Jiný zdroj tedy uvádí:

smrtelná dávka je asi 3000mg čistého THC na jeden kilogram váhy. Průměrná osoba by tedy měla mít v těle 210 gramů čistého THC. Pokud vezmeme v potaz průměrné množství THC například ve Skunku, pak byste museli vykouřit naráz asi 1,4 Kg sušené marihuany! Jde však o výpočty, neexistuje úmrtí, které by to potvrzovalo.

 Smrtelná dávka THC je 2 160 000 mcg/kg. V každém případě jde o mimořádně bezpečnou drogu (faktor bezpečnosti je 40 000, zatímco u běžných analgetik, sedativ a hypnotik často jen 40).

Pan Majzlík na svém facebooku uvedl tyto údaje:

Před několika lety byly ve Spojených státech činěny pokusy prokázat mortalitu tohoto přípravku a nepodařilo se to. Proto se to začalo zkoušet s čistým THC a výsledky byly takové:

Perorálně užité THC: LD50 u krys – 800 – 1.900 mg/kg
LD50 u psů – až 3.000 mg/kg
LD 50 u opic – až 9.000 mg/kg

Intravenózní užití THC: LD50 u psů a opic – až 13 mg/kg

Nevím, jestli si ty dávky vůbec umíte představit.

Pro běžného smrtelníka je to myslím dost údajů z kterých lze poznat. Že novináři v kauze Fénixovy slzy prostě lžou.