DEA odstranila ze svých webových stránek nepravdivé informace o marihuaně

Po měsících veřejné boje, DEA -americký protidrogový úřad, odstranil ze svých webových stránek nepravdivé informace o marihuaně.

Odstranění tohoto obsahu si všimla nezisková organizace Američané pro bezpečný přístup, jejich cíl je zajistit přístup k legální lékařské marihuaně.

Jejich tlak byl směřovaný na DEA aby odstranila nepravdivé a lživé informace o marihuaně ze svích internetových stránek a materiálů DEA.

USA: Projde DEA zákaz CBD?

 

Podle jejich názoru, DEA nejméně 25 výroky o marihuaně porušuje dekret o přístupu ke kvalitním informacím (zákon Information Quality, IQA), podle kterého vládní agentury by měly věnovat zvláštní péči o pravdivosti zveřejněných informací a jsou povinni reagovat na žádost k jejich změně do 60 dnů.

Jaké ​​lží DEA o marihuaně šířila?

Patří k nim informace že užívání marihuany je prvním krokem k drogové závislosti, způsobuje nevratné úbytku kognitivních funkcí, což přispívá k duševním chorobám a rakovině plic.

Odstranění těchto populárních mýtů z DEA by mohlo znamenat konec slepé uličky – shrnul Steph Sherer Američané pro bezpečný přístup. Toto je vítězství pacientů, kteří sí léčí lékařskou marihuanou závažné choroby. Odstraněním těchto informací, vláda připouští, že marihuana není brána k silnějším drogám.

Ale to není konec boje. Organizace tvrdí, že DEA nadále šíří nepravdivé informace o marihuaně .Pacienti užívající lékařské konopí jsou zmateni.

Jeff Sessions tvrdí že marihuana ohrožuje.

Američané pro bezpečný přístup připouští, že změna nepravdivé informace je nyní zvláště důležitá, když se šéf ministerstva spravedlnosti stála

Jeff Sessions, která je známá opozice vůči lékařské marihuaně .