Být “střihačem konopí” je jedno z nejtěžších pracovních míst na marihuanovém černém trhu

V severní Kalifornie se produkuje více jak polovina marihuany která se spotřebuje ve Spojených státech. Tato oblast konopí zaslíbena se jmenuje Emerald Triangle.

Každý gram marihuany který vyroste v této oblasti musí projít rukama střihačů konopí. Každý konopný lístek někdo musí odstřihnout.

Střihači konopí si vydělají 200.000 Kč měsíčně

 

Tisíce migrujících pracovníku ať už jde o studenty z nedalekých škol nebo lidé z různých koutů světa se zde ucházejí o práci. Těmto konopným dělníkům se říká “trimmigrants”. Sezóna začíná v létě a končí obvykle v listopadu. Výdělek je mezi 100$ až 300$ a pracuje se 10 až 15 hodin denně.

Stříhaní konopí se může zdá jako práce snů, ale podle výpovědí “trimmigrants” jde vlastně o nejtěžší pracovní místa v marihuanovém černém trhu. Střihači mluví o zneužívání.

Práce je stereotypní, ale není těžké se ji naučit. Hudba hraje v pozadí a velice často ve vzduch visí kouř z marihuany, říká Walter.

Většina zaměstnavatelů platí stravu a bydlení. Ale, existují i případy kde brigádníci žijí na ulici.

Blogerka Sera Higgs říká že si po odečtení nákladu včetně peněz za alkohol vydělala za pět týdnů 5000 $. Higgs zkušenost je bolest zad a mozolnaté ruce. Nemá v plánu se vracet.

Neexistuje žádný způsob, jak zjistit, kolik trimmigrants dorazí každý rok do Emerald Triangle. Převážne jde o pracovníky ze zahraničí bez dokladů. Podle odhadů může jít až o 150.000 střihačů konopí.

zdroj zde