Britské gangy vydělávají miliony pěstováním konopí ve Španělsku, využívají legální šedé zóny

Ve Španělsku bylo v roce 2021 zabaveno více než tři miliony rostlin konopí. Patří tak k největším producentům drog v Evropě. Gangy využívají šedé zóny, tvrdí že jde o technické konopí nebo marihuanu ke zdravotním účelům, což je za určitých podmínek povoleno.

„Musíte tvrdit, že je to pro průmyslové účely a že pěstujete pouze určitý počet rostlin s nízkou úrovní THC. Španělská policie se tím nyní zabývá o něco více, ale po léta většinou přivírala oči.”

Konopí je pomocí legálních konopných klubů zlegalizováno a dále distribuováno do Spojeného království.

Pěstitelé se snaží uspokojit i poptávku po konopném extraktu ze strany nevyléčitelně nemocných Britů.

Britští dealeři si pronajímají půdu a pěstují konopí v průmyslovém měřítku, aby získali až 250 000 liber za cyklus. „Je potřeba vydělat velké peníze, protože poptávka po špičkových odrůdách je nyní větší než kdy jindy.”

Redaktorům Mirror jeden z členů ukázal snímky profesionálního provozu, který založil se dvěma dalšími v luxusní pronajaté vile v horách. Ukazuje místnost plnou rostlin se speciálního osvětlení. Celkem pěstoval 400 rostlin v pouliční hodnotě čtvrt milionu liber.

Dealer uvedl, že obchodoval s konopím i s některými z největších hráčů napojených na obávanou irskou zločineckou rodinu Kinahanů.  „Pokud chcete v Costas něco podniknout, pak se připravte, že Kinahanové o tom vědí. Každý ví, že když ti kinahanská lůza řekne, abys opustil město, odejdeš z města.”

Minulý měsíc našli vyšetřovatelé rekordních šest tun marihuany na 80akrové plantáži poblíž Barcelony. Zajištěno bylo 3,5 tuny marihuany ve vakuově balených termosáčcích.

Prokurátorka pro narkotika Maria Ángeles Pérez uvedla: „Zločinecké organizace s indoor plantážemi nyní kupují farmy a skleníky, aby pěstovaly to, co je údajně průmyslové konopí.”